Marek Trzeciak - fotografia przyrody
Marek Trzeciak - fotografia przyrody
  
Losowe zdjecie  

[nr 4695 ]

Warto odwiedzic  
  
O autorze  
Marek Trzeciak

Rocznik 1971, Łodzianin. Lekarz, pracownik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Fotograf przyrody, od niemal 20 lat również galernik, kiedyś grafik komputerowy (obecnie sporadycznie), czasami dziennikarz.

Kieruje Galerią Zarzewską przy której prowadzi pracownię fotograficzną, a w niej kursy fotografii.

Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Był gościem pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Sztuka Natury" w Toruniu, podczas kolejnych edycji imprezy prowadził warsztaty fotograficzne oraz prezentował udźwiękowione pokazy prac. Zasiada w jury Konkursu Festiwalowego.

Od wielu lat jest współpracownikiem łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych, organizatorem oraz współautorem oficjalnych wystaw kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego.

W ostatnich latach jego zdjęcia można było oglądać w Łodzi - w galeriach "Carte Blanche", "Olimpijce" oraz w ramach wystaw zbiorowych z cyklu "5 przemian". W Domu Kultury Chwałowice zaprezentował wystawę indywidualną oraz wraz z Michałem Ludwiczakiem wspólną wystawę fotografii wzbogaconą o pokazy diaporam.

Pasjonuje się fotografią przyrodniczą, podróżami oraz historią. Jego lekarskie zainteresowania to diagnostyka i terapia zaburzeń oddychania w czasie snu.

W latach 2000 - 2004 był wiceprezesem Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Należy do  Polskiego Klubu FIJET - Światowej Federacji Dziennikarzy Turystycznych, Sekcji Ornitologicznej przy Uniwersytecie Łódzkim oraz Stowarzyszenia Eksploracyjno Historycznego "Grupa Łódź".
Publikuje zdjęcia oraz artykuły w prasie, kalendarzach i albumach.
     (c). 2010. Wszelkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie serwisu: Michal Ludwiczak
Właścicielem praw do zdjęć opublikowanych w serwisie jest Marek Trzeciak. Kopiowanie i wszelkie wykorzystywanie bez jego zgody jest zabronione pod rygorem odpowiedzialności prawnej.